Haiku.lt

Išlaidų sekimas

2021-04-02

Šiame straipsnyje apžvelgta kaip „Haiku.lt“ padeda sekti išlaidas.

Vykdant individualią veiklą išlaidas galima valdyti dviem būdais:

  1. Priskirti 30% gautų (uždirbtų) pajamų išlaidoms. Šis būdas tinkamas, kai jūsų išlaidos nėra didelės (tikriausiai mažesnės negu 30% gautų pajamų) ir patrauklus tuo, kad nereikia rinkti jokių dokumentų ir sekti savo išlaidų apskritai.

  2. Pagrįsti faktiškai patirtas išlaidas juridinę galią turinčiais dokumentais. Šis būdas reikalauja rinkti ir saugoti dokumentus, bet tai naudingas variantas, kai jūsų išlaidos didesnės negu 30%. Atkreipkite dėmesį, kad mokesčiai yra mokami nuo pelno ir jei tarkime jūsų išlaidos didesnės negu pajamos, tai mokesčių gali ir nereikėti mokėti (pvz.: jei jūs esate samdomas darbuotojas ir už jus sumokami „Sodros“ mokesčiai, tai IV mokesčius reikės mokėti tik nuo pelno, kas gali būti ir 0€)

„Haiku.lt“ bando padėti su antruoju variantu ir supaprastinti sekimą. Galima tiesiog registruoti išlaidas sistemoje ir ji jums apskaičiuos kokios jūsų išlaidos per nurodytą laikotarpį.

Taip pat galite suteikti „Haiku.lt“ sistemai priėjimą prie Google Drive: tada galėsite pridėti failus (PDF failus, sąskaitų faktūrų nuotraukas ir t.t.) prie savo išlaidų, kurie bus saugomi jūsų Google Drive. „Haiku.lt“ sukurs „Haiku.lt“ direktoriją ir tada sukurs direktoriją kiekvieniems metams (pvz.: „2021“), kuriems registruosite išlaidas. Deklaruojant duomenis galėsite parsisiųsti visus failus patogiai ir išsiųsti VMI.

Išlaidų registravimas į sistemą naudingas dar ir dėl to, kad ši informacija lengvai pasiekiame Individualios Veiklos mokesčių skaičiuoklėje.

Šaltiniai: