Haiku.lt

Pajamų deklaravimas

2021-04-28

„Haiku.lt“ dar neturi dedikuoto įrankio padedančio susitvarkyti su pajamų deklaravimu (planuose yra), bet jūs nesate palikti visiškai be įrankių. Štai kaip galite deklaruoti pajamas ir išlaidas VMI naudodami „Haiku“.

Visą pajamų sumą galite sužinoti nuėję į „Sąskaitų“ langą. Ten nurodė datų rėžius pamatysite kokia yra bendra sąskaitų suma.

Lygiai tą patį galite padaryti su išlaidomis nuėję į "Išlaidų" langą. Jeigu išlaidos sudaro daugiau negu 30% pajamų galbūt norėsite deklaruoti pagal faktines išlaidas (o ne 30% nuo pajamų).

VMI leidžia deklaruoti pajamas naudojantis vedliu ir tai gana paprastas ir intuityvus būdas. Pajamoms jau bus sukurtas įrašas, kur tiesiog galite įvesti gautas pajamas.

Norint deklaruoti išlaidas, jeigu norite deklaruoti pagal faktines išlaidas vedlio „Individualios veiklos pajamos“ lange pirma reikia pasirinkti tinkamą „Leidžiamų atsiskaitymų pripažinimo būdas“ reikia paspausti mygtuką „Pridėti naujus duomenis“:

deklaravimas01

Tada įveskite išlaidų sumą. Šiame lange taip pat galima pridėti juridinę galią turinčius dokumentus (PDF failus su SF, čekių nuotraukomis ir t.t.). Jeigu naudojote Google Drive integraciją sekdami išlaidas, tada nuėję į Google Drive galite parsisiųsti Zip failą su visais dokumentais, kurį ir galima čia prisegti.

deklaravimas01

Galų gale turėtumėte matyti vaizdą panašų į šį:

deklaravimas01

Tikiuosi, tai padės paprasčiau deklaruoti pajamas.