Haiku.lt

Pajamų deklaravimas

2021-04-28

„Haiku.lt“ turi "Individualios Veiklos mokesčių skaičiuoklę", kurios pagalba galėsite deklaruoti mokesčius. Nuėję į skaičiuoklę tiesiog nurodykite reikiamą laikotarpį ir gausite informaciją apie savo pajamas ir išlaidas. Jeigu išlaidos sudaro daugiau negu 30% pajamų galbūt norėsite deklaruoti pagal faktines išlaidas (o ne 30% nuo pajamų).

VMI leidžia deklaruoti pajamas naudojantis vedliu ir tai gana paprastas ir intuityvus būdas. Pajamoms jau bus sukurtas įrašas, kur tiesiog galite įvesti gautas pajamas.

Norint deklaruoti išlaidas, jeigu norite deklaruoti pagal faktines išlaidas vedlio „Individualios veiklos pajamos“ lange pirma reikia pasirinkti tinkamą „Leidžiamų atsiskaitymų pripažinimo būdas“ reikia paspausti mygtuką „Pridėti naujus duomenis“:

deklaravimas01

Tada įveskite išlaidų sumą. Šiame lange taip pat galima pridėti juridinę galią turinčius dokumentus (PDF failus su SF, čekių nuotraukomis ir t.t.). Jeigu naudojote Google Drive integraciją sekdami išlaidas, tada nuėję į Google Drive galite parsisiųsti Zip failą su visais dokumentais, kurį ir galima čia prisegti.

deklaravimas01

Galų gale turėtumėte matyti vaizdą panašų į šį:

deklaravimas01

Tikiuosi, tai padės paprasčiau deklaruoti pajamas.